Zadbaj o stan jamy ustnej z dentystą


Biały uśmiech to marzenie wielu z nas. Dlatego właśnie coraz więcej osób odwiedza stomatologa w celu wybielania zębów. Oczywiście są również dostępne domowe sposoby na biały uśmiech. Jednak musimy także pamiętać o codziennej pielęgnacji zębów. Dzięki temu wybielanie nie będzie konieczne. Przynajmniej 2 razy dziennie musimy myć zęby. Jednak najlepiej to robić po każdym posiłku. Bielsze zęby da nam również odpowiednia dieta. Słodycze i słodkie, kolorowe napoje mogą powodować żółte przebarwienia. To samo dotyczy kawy, herbaty i palenia papierosów. Dlatego jeśli chcemy mieć biały uśmiech, to powinniśmy jak najszybciej skończyć z nałogiem. Najlepszym sposobem na biały uśmiech jest połączenie wybielania w gabinecie dentystycznym i domowych metod.dentysta dziecięcy Poznań

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym może dać nam szybkie efekty. Już po jednej wizycie otrzymamy bielszy uśmiech. Oczywiście, żeby efekty zostały z nami na dłużej musimy wprowadzić odpowiednią dietę przez około 2 tygodnie po wybielaniu. Dentysta przeprowadzi zabieg wybielania bezboleśnie, a po nim powie nam dokładnie co możemy jeść. Przed wybielaniem konieczne jest leczenie zębów, jeśli posiadamy jakieś ubytki. Często przed wybielaniem stomatolog przeprowadzi także usuwanie kamienia nazębnego, jeśli jest taka potrzeba. Koszt wybielania waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od wybranej metody. Często koniecznych jest kilka wizyt w około półrocznym odstępie.

Wybielanie zębów możemy także przeprowadzić w domu. W tym celu musimy zakupić specjalne pasty wybielające, które kosztują kilkadziesiąt złotych. Drugą opcją jest także zastosowanie pasków wybielających, które możemy kupić przez internet lub w niektórych aptekach. Paski kosztują kilkadziesiąt złotych. Zakłada się je na około 30 minut. Zabieg ten trzeba regularnie powtarzać, żeby otrzymać upragniony efekt. W domu możemy także wybielić zęby w naturalny sposób przy użyciu węgla aktywnego lub kurkumy. Obie te substancje dobrze ścierają kamień nazębny i zapobiegają jego odkładaniu. W ten sposób po jakimś czasie możemy wybielić zęby o kilka odcieni.

Zobacz polecane: dentysta bemowo.