Kurtyny do magazynów


Przy projektowaniu magazynu połączonego z pomieszczeniem o zupełnie innym charakterze jak na przykład sklep czy linia produkcyjna ważnym jest dla pewne odseparowanie tych dwóch miejsc lecz jednakowo nie utrudnianie przejazdu pomiędzy nimi dla wózków widłowych czy dla pracowników.
W takich punktach dobrym rozwiązaniem jest Kurtyna na drzwi. Bardzo dobrze odseparuje oba pomieszczenia od siebie, a jej konstrukcja sprawi, że bez większych problemów będą mogły przez nią przejeżdżać widlaki. Kurtyna paskowa zazwyczaj jest stworzona z przeźroczystego tworzywa toteż nie zakłóca ona widoczności. Natomiast wręcz idealnie chroni przed pyłem i kurzem unoszącym się zwykle w magazynach. Kurtyna jest zatem w takich przypadkach o wiele lepszym separatorem niż zwykłe wrota lub bramy.
Warto tu też wspomnieć, iż istnieją także kurtyny spawalnicze. Są one dostosowane do ochrony przed światłem spawalniczym osób przebywających w tych samych pomieszczeniach co spawacze. Kurtyny takie są mobilne, można je z łatwością przenieść i zamontować. Wyróżnia je materiał, gdyż aby skutecznie chronić przed światłem nie są przeźroczyste.